Medzinárodná výstava mačiek

Na Slovensku sa po prvýkrát objaví aj plemeno Singapura!

Posledný marcový víkend 29.3. – 30.3. bude v nákupnom centre Shopping Palace patriť všetkým tým, ktorí milujú a mnohí sú aj majiteľmi mačiek. Počas oboch dní od 9.00 h do 17.00 h bude možné tieto obľúbené zvieratká obdivovať na Medzinárodnej výstave mačiek. Medzi takmer 150 vystavenými mačkami sa objaví aj nedávno uznané plemeno Singapura, ktorej chovateľka príde z Rumunska na Slovensko po prvýkrát.

Výstavy, ktorá sa od roku 2002 ukutočňuje vďaka ZO CHM (Základná organizácia chovateľov mačiek), sa zúčastnia vystavovatelia zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Poľska, Talianska, Rumunska a Bulharska. Okrem tradične obľúbených plemien – Perzská, Exotická, Britská krátkosrstá a Mainská mývalia, budú v I. kategórii vystavené a posúdené aj krásne Ragdoly a Birmy.

Do II. kategórie sú zaradené aj tzv. prírodné plemenné – ako napríklad Nórske lesné, Sibírske mačky a ich sesterské plemeno – Nevské maškarády. V III. kategórii bude možné vidieť exkluzívne Bengálske a Barmské mačky, zriedkavé Kartúzske a Ruské mačky. Chovateľskou zaujímavosťou sú kučeravé mačky – Devon rex a “holé” mačky – Kanadský a Donský sfinx. Kategóriu IV. budú reprezentovať štíhle Orientálne mačky.

V medzinárodnej organizácii FIFe, ktorej členom je aj Slovensko, bolo predbežne uznané plemeno Singapura. So svojou chovateľkou z Rumunska sa výstavy na Slovensku zúčastní po prvýkrát!

Návštevníci si budú môcť pozrieť mačičky v dekorovaných klietkach, ale aj na stoloch – a to počas hodnotenia medzinárodnými posudzovateľmi. Pri posúdení prebieha výber – nominácia mačiek do vrcholnej súťaže Best in Show, kde sú nakoniec vybrané najkrajšie mačky výstavy. Ocenenie Best of Best získavajú štyri najkrajšie mačky vo FIFe kategóriách I.-IV.

V sobotu sa okrem výstavy uskutoční aj vyhlásenie výsledkov súťaže mačiek zo slovenských odchovov Národný víťaz 2013 a Top Cattery 2013. V nedeľu sa budú predstavovať novo uznané sfarbenia u Britských krátkosrstých mačiek.